Lapsed on erilised

Ka Sinu huvi laste käekäigu vastu muudab nende maailma värvilisemaks

Indreku fondist toetatud projektid

Oleme Indreku fondi loomisest alates toetanud väga erinevaid erivajadustega lastele suunatud projekte. Kõige kauaaegsem meie toetusega projekt on liikumispuudega lastele ja nende vanematele korraldatud suvelaager „Julge elada!".

Laagri eesmärgiks on liikumispuudega noorte vabaaja sisustamine koos tervete noortega. See annab võimaluse arendada puudega laste aktiivsust ja suhtlemisoskust, vähendada tõrjutustunnet ja tõsta enesehinnangut.

Laagri moto „Julge elada!“ peegeldabki just julget pealehakkamist ja soovi elus hakkama saada ning tegeleda erinevate, esmapilgul puuetega inimeste jaoks ebatavaliste harrastustega. Näiteks on laagris tegeletud võitluskunstidega, mängitud õhukitarri, avastatud metsades elavaid taimi ja putukaid jatehtud palju-palju muud põnevat.

 

Laagri „Julge elada“ üks algatajatest Kaido Kikkas:

Suurima elamuse pakkus noorhärra Matz - algkoolipoiss, kel vasak käsi puudub, parema käe asemel on praktiliselt õla küljest algavad kaks sõrme ning parema jala asemel (õigemini küll otsas - jalg on poole lühem kui teine) protees. Kõige selle juures oli ta äärmiselt elurõõmus ja ärgas sell, kes mängis bocciat ja tegi kaasa kõik muudki asjad. Kõige tipuks oli see, kuidas Matz võistluskunstitrennis osales ning õppis enda terve vasaku jalaga yoko gerit lööma. Vinge vend – saaks ta mõne missioonitundega Tae Kwon Do või Tang Soo Do õpetaja juurde, oleks tulemus kindlasti vägev."

Erinevaid võimalusi muutmaks Eesti laste elu värvilisemaks.

Soovin aidata