Erinevad võimalused aitamiseks

Ka Sinu huvi laste käekäigu vastu muudab nende maailma värvilisemaks

Noor kergejõustiklane vajab hädasti treeningvarustust. Liitu DharmaChallenge heategevusprojektiga!

22.04.2019

Eestis on keskeltläbi 1600 nelja ja enama lapsega lasterikast peret. Nendes peredes on sirgumas 7500 last. Lasterikka pere igapäevaelu võtmesõnaks on jagamine: jagatakse omavahel ruumi, aega, tööd, meelelahutust, rõõmu, muret, vastutust, armastust. Ning vahel ka spordivahendeid.

Siinkohal tõttab appi aprillis töökohaspordi kuul toimuv #DharmaChallenge, mis kutsub üles ettevõtete ja organisatsioonide töötajaid ühise eesmärgi nimel liikuma ning sellega andma oma panuse suurperede spordilembeliste laste toetuseks. Üheks kandidaadiks on Tartumaal elav perekond Hermits, kus pere neli tütart on kõik suured spordisõbrad. Toetust vajab aga 11-aastane Kairiin, kes tegeleb kergejõustikuga.

Algklassides ka iluvõimlemise ja võrkpalli vastu huvi tundnud jõudis kergejõustikuni vanemate kooliõdede kaudu, kes läksid Tartusse tunnustatud treeneri Kersti Viru juurde harjutama. Laps oli elevil, ent talle öeldi, et ta olevat liiga noor!

 “Treener vaatas ta siiski treeningul üle ning kuna ta oli kiire tüdruk, lubati temalgi Tartus hakata käima,” räägib Kairiini ema Kairi. “Esimene trenn oli küll päris raske, aga iga harjutuskorraga tundis ta, kuidas ta saab tugevamaks ja kiiremaks. Sport meeldib talle väga. Treener on ka väga meeldiv ja tore inimene!”

Tänaseks on Kairiin võitnud mitmetel maakondlikel võistlustel esikohti, noorsportlaste kasvulavaks peetava TV 10 olümpiastarti Tartumaa võistlustel sai ta teise koha nii 60m jooksus, tõkkejooksus, kõrgushüppes kui kaugushüppes. Ees ootab veel üleriigiline finaalvõistlus.

Ent tublideks tulemusteks on vaja ka häid spordivahendeid. Hetkel jookseb Kairiin treener Viru poolt ostetud naelikutega ning on kasutanud ka kooli treeningvahendeid. Dharma projekti abil saaks Kairiin endale isiklikud jooksunaelikuid ning kaugushüppejalatsid. “Naelikud on vajalikud, sest nendega saab paremaid aegu ja tulemusi. Rajad on erinevad ja tossudega võib libiseda,” selgitab ema Kairi.

“Emana pean selliseid võimalusi väga oluliseks. Kõik ju maksab ja hetkel pean soetama kolmele lapsele väga palju jalanõusid, kus kokku hoida ei saa. Leiame, et selliste asjade peale peab kulutama. Kui Kairiin saab toetust asjade ostmiseks, siis tekib vajadusel võimalus soetada teistele asju. Paraku on nii, mis liigub, see kulub,” räägib ta, lisades, et sellist sporditarvete toetust pole suurperedel veel kunagi olnud.

Tänu Kairiinile hakkas kergejõustikuga tegelema ka tema vanem õde Annabel, kes mängib ka võrkpalli ja õpib muusikakoolis klaverit.

“Oleme abikaasaga lastele selgeks teinud, et lapsed peavad millegiga tegelema ja nende asi on välja selgitada, mis neile endile meeldib. Siiani ongi nii läinud, et lapsed on leidnud selle õige, mis neid õnnelikuks teeb,” räägib ema Kairi.

Kuidas saad sina aidata? Heategevusfond Dharma ellukutsutud algatuse #DharmaChallenge põhimõte on “Südame järgi sammud, südame järgi summa”. Dharma kutsub iga ettevõtte või organisatsiooni töötajaid seadma endale töökohaspordikuu jooksul ühist liikumiseesmärki – näiteks, igaüks püüab liikuda päevas vähemalt 10 000 sammu või püütakse koguda kollektiivselt kuu lõpuks kokku tuhat kätekõverdust. Liikumise poolt annetatakse summa heategevusfondile Dharma, kes ostab vähemalt nelja või enama lapsega peredes kasvavatele sportlikele noortele vajalikku spordivarustust.

 

 

 

Erinevaid võimalusi muutmaks Eesti laste elu värvilisemaks.

Soovin aidata