Saaremaal vanavanematega kasvavate laste soove täitmas

09.04.2014

Aprilli alguses käis heategevusfond Dharma Saaremaal üle andmas kingitusi vanavanemate poolt kasvatatavatele lastele. Kokku anti üle kuus jalgratast, kaks fotokaamerat ja kolm sülearvutit. Ilm oli kevadiselt päikseline ning see andis sära juurde laste silmisse, kui nad kingitused kätte said.

Leisi vallas oli meid lisaks sotsiaaltöötajale vastu võtmas ka vallavanem isiklikult. Uhiuued jalgrattad said kolm noormeest – Erico ning  vennad Helari ja Heldar.

Edasi viis tee meid Kaarma valda, kus vanaema kasvatada on 2 lapselast. Meie külastus tuli neile üllatusena ning rõõm kingitustest oli siiras. Jeremy sai omale jalgratta ning Lucrezzia fotokaamera. Teadsime temast, et  fotograafiaga tegelemine on tema lemmiktegevus, millest andsid tunnistust ka kaunid fotod tema toa seinal.
Kuressaares külastasime Veikkot, keda kasvatab 82-aastane vanaisa. Ka väike Veikko ei osanud meie külastust oodata, kingituseks oli fotokaamera. Lapse kasvatamisel on vanaisal au sees tervislikud eluviisid, toitumine ning sport.

 

Sülearvuti sai omale Carlos Salme vallast. Poiss jutustas õhinaga meile ka oma suveplaanidest ning ootas juba võimalust mere äärde suplema minna.

Valjala vallas said kaks jalgratast ja sülearvuti kolm venda – Erik, Marko ja Sander, keda kasvatavad vanaema ja vanaisa. Hästikasvatatud ja viisakad noormehed olid kingituse üle äärmiselt rõõmsad. Seni oli neil kamba peale üks jalgratas ning oma arvuti puudus neil üldse.
Viimaseks viis tee meid Laimjala valda. Vanaema rääkis uhkusega lapselapse headest õpitulemustest, aktiivsusest huviringides ning edasiõppimisplaanidest. Kuna Keili ei saanud ise sülearvutit vastu võtma tulla, andsime selle üle vanaemale. Loodame, et sülearvuti on Keilile, tublile ja  tragile neiule, kindlasti rõõmustav kingitus.  

Kõikides valdades tutvustati ka  Dharma tugiisikuteenuse arendamise programmi, mille raames koolitatakse ja hoitakse töös tugiisikuid nende perede toetamiseks, kes vajavad suunamist ja nõuandeid  laste eest paremaks hoolitsemiseks ja neile toetava kasvukeskkonna tagamiseks.

Suur tänu kõigile annetajatele, tänu kellele Dharma sai Saaremaa laste suurimaid soove täita!

Täname A&T Sporti mõõduka hinnaga jalgrataste eest ja SA Vaata Maailma poolt  korrastatud sülearvutite eest!

Täname kõiki meid soojalt vastu võtnud vanaemasid ja vanaisasid! Täname ka valdade sotsiaal- ning lastekaitsetöötajaid – Elvet, Piiat, Angelat, Kairit ja Rohtat ning vallasekretär Evet,  kes kohtadel sujuvalt korraldasid meie kokkusaamised lastega!

Täname U.S.Investi, kes aitas meil annetused Saaremaale toimetada!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вместе мы можем изменить мир для детей разноцветным.

Поддерживаю