Parem maailm Meie laste jaoks Elu ja ühiskonna muutmine hariduse, teadusuuringute ja innovatsiooni kaudu
Meie Privaatsuspoliitika
Vaata lugusid Soovin aidata
Vaata lugusi Andmine on Parim armu märk Rakendage oma usku juba täna ja laske oma usul hoogustada oma tegusid.
Meie Privaatsuspoliitika
Soovin aidata
Täielik alistumine Jumalale Esimene samm igasuguse olukorra ületamiseks, mis mind mõtetes,
vaimus ja kehas köidab, on anda see jumalale
Meie Privaatsuspoliitika
Soovin aidata Vaata lugusi

MUUDAME ELU, TAASTAME LOOTUSE

24. DETSEMBER, 2021 12:00

 • 00

  Days

 • 00

  Hours

 • 00

  Minutes

 • 00

  Seconds

Meie kohta

Meie kommuun

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto.

READ MORE

Dharma missioon

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto.

READ MORE

Osale meiega

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto.

READ MORE

Blogi

Kuidas aitame

Meie fondi eesmärgiks on toetada laste ja noorte kasvamist. Selleks:


  • oleme loonud stipendiumifondid, et utsitada asenduskodudes
  • kasvavaid noori koolis rohkem pingutama ja anda ka suurperedest
  • pärit noortele võimalus õppida ülikoolis
  • oleme loonud allfondid, et parandada erivajadustega laste
  • eneseteostuse võimalusi ja suurendada ühiskonnas vaimse tervise
  • alast teadlikkust
  • pakume vanematele, kes on laste eest hoolitsemisega kimpus,
  • teadmisi, oskusi ja tuge
  • aitame peresid majanduslikult, sest vaesed lapsed kasvavad
  • vaeses peres. Kui kõht täis ja soe olla, saab hakata ülejäänud
  • muredele lahendusi otsima
  • Loe edasi

Toetused

Õppimise toetamine

 

Kahjuks ei sõltu tänases Eestis laste ja noorte võimalused õppida ainult nende võimekusest, vaid ka pere sotsiaalsest ja majanduslikust taustast. Seetõttu oleme fondi loomisest peale pidanud tähtsaks toetada lapsi ja noori, kes tahavad õppida, kuid kellel see ei ole erinevatel põhjustel võimalik.

Tänu fondi toetajatele ja annetajatele oleme juba saanud aidata ligi 300-l lapsel ja noorel oma õpingutele pühenduda. Samas aga on neid Eesti lapsi, kes vajaksid õppimiseks toetust, palju-palju rohkem.

Heade toetajate abiga oleme õppimise toetamiseks loonud ka kaks stipendiumifondi:

Perede nõustamine

Kuigi peaaegu kõik vanemad tahavad oma lastele head ja kasvatavad neid nii hästi kui oskavad, ei sünni vanemlikud oskused kahjuks siiski koos lapsega. Vahel võib vanemaks kasvamine olla pikk ja keeruline protsess ning pere vajab seejuures kõikvõimalikku tuge. Meie aitame selliseid peresid läbi oma tugiisikute võrgustiku, kes nõustavad vanemaid, kuidas laste eest hoolitseda ning kuidas oma kodus turvaline ja lapsi arendav keskkond luua.

Peredele toe pakkumiseks  on meie koolituse läbinud ligi 400 tugiisikut, kes:

 • juhendavad vanemaid lapse kasvatamisel

 • jälgivad lapse turvalisust peres

 • hoiavad sotsiaal- või lastekaitsetöötajat kursis peres toimuvate muutustega

 • teavitavad peret tema õigustest ja võimalustest abi saada

Kui soovid tugiisikut, siis võta ühendust Dharma tugiisikute võrgustiku piirkondlike ühendustega.

Kui soovid tugiisiku koolitust, siis loe täpsemalt meie koolitusprogrammist ja täida tellimisvorm.

Laste toetamine

 

Oleme võtnud oma südameasjaks aidata kaasa erivajadustega laste elukvaliteedi tõusule. Internetiportaali “Ratastool” avalehel on kirjas: Puue pole haigus ega õnnetus, puue on eluviis. Oleme kindlad, et just nii see ongi, kuid meie ühiskond, ja vahel ka erivajadustega inimesed ise, ei usu veel alati sellesse. Seetõttu toetame tegevusi, mis tõstavad erivajadustega noorte enesehinnangut ja annavad neile võimaluse proovida uusi asju.

2007. aastal lõime sel eesmärgil Indreku fondi, kust toetame erinevaid puuetega noortele suunatud tegevusi. Oleme fondist saanud toetada mitmeid häid algatusi, kuid paljud ideed, kuidas erivajadustega noorte elu pisutki kergemaks ja rõõmsamaks teha, ootavad veel teostumiseks heade inimeste annetusi.

Perede majanduslik toetamine

Eesti lapsed on pidanud majanduslanguse üleelamise eest maksma ränka hinda. Tänases Eestis elab ligi 23 000 last süvavaesuses, mis tähendab, et nende kulutuste katteks on perel vähem kui 69 eurot kuus. Neil peredel ei ole raha korraliku toidu ostmiseks, küttepuude eest maksmiseks, katuse parandamiseks, rääkimata laste huviringidest või kooliekskursioonidest.

Ükski Eesti laps ei peaks kasvama vaesuses. Oleme tänu headele annetajatele saanud aidata neid peresid kõige hädavajalikumaga, kuid palju-palju on veel teha.

Vaimse tervise edendamine

Koolikiusamine, hooletusse jäetud lapsed, vanemate alkoholism ja kuritegevus. Selliseid lugusid on palju ja tihti kuuleme neist seoses mõne kurva üksikjuhtumiga. Tervikuna tegeletakse nende olukordade ennetamise ja lahendamisega kahjuks veel liiga vähe.

Just sel põhjusel oleme võtnud oma ülesandeks inimeste vaimse tervise alase teadlikkuse suurendamise. Tahame, et inimesed oskaksid probleeme ennetada ja märgata, abi küsida ja pakkuda.

Oleme loonud Luiga allfondi, millest jagame stipendiumeid neile, kelle õpingud, teaduslikud ja ajakirjanduslikud tööd on suunatud vaimse tervise edendamisele või selle valdkonna adekvaatsele kajastamisele meedias.

Koolitused

Tugiisiku baaskoolitus

Lugueetud pere tugiisiku koolitusel osaleja Saaremaal!

SA Dharma “Tugiisikute baaskoolitus” toimub vastavalt lisatud ajakavale Kuressaares

Saare Maavalitsuse ruumides Lossi 1 algusega kell 10.00.

Koolitusel osalemise eelduseks on omavalitsuse või tugiisikuteenust osutava asutuse soovituskiri.

Lae avalduse vorm alla siit

Registreerumiseks saata allkirjastatud avaldus e-posti aadressil dharma@dharma.ee.

Täiendkoolitused

Loe täiendkoolituste kohta siit: Täiendkoolitused

Loe grupikoolituste kohta siit: Grupikoolitused

Loe muude koolituste kohta siit: Muud koolitused

Tugiisikute nõustamine

Supervisioon Läänemaa tugiisikutele toimub

11.aprillil 2015.a kell 10.00 – 15.15
Haapsalu Sotsiaalmajas Kastani tn 7

Registreerimine:
Leili Mutso e-post: leili.mutso@gmail.com

Kovisioon Võrumaa tugiisikutele toimub

6.märtsil 2015.a. kell 10.00-13.00
Võru Maavalitsuse II korruse saalis

Registreerimine:
Tiina Parmasto e-post: tiina@dharma.ee

Ühtsus annab jõudu

Vajad abi?

Heategevusfond Dharma pakub mitmesugust abi – olgu see siis õppimise toetamine, tugiisiku leidmine või muu lahendust vajav olukord.

Lahendusi on mitmeid, tutvu võimalustega ning küsimuste korral võta julgelt meiega ühendust.

Töötajate kontaktandmed

Vajad tuge õppimisel?

Asenduskodunoorte stipendium->

Kasvad asenduskodus ja oled lõpetamas põhikooli või gümnaasiumit. Sa oled väga tubli ja teinud suuri edusamme. Just Sinu kiitmiseks ja tunnustamiseks oleme loonud asenduskodunoorte stipendiumifondi.

Stipendiumide suuruseks on:

 • põhikooli lõpetajal 250 eurot

 • gümnaasiumi lõpetajal 400 eurot

Kandideerida saab juunikuu lõpuni. Stipendiaadid valib laekunud taotluste põhjal välja komisjon, kuhu kuuluvad Dharma, Petrone Printi ja Eesti Asenduskodude Töötajate Liidu esindaja.

Helle Randami stipendium->

Oled püüdlik üliõpilane, kes on pärit perest, kus kasvab viis ja enam last ja vajad toetust ülikoolis õppimisel? Just Sinule mõeldes oleme koostöös Helle ja Leo McGuire`ga loonud Helle Randami stipendiumifondi.

Helle Randami stipendiumile ootame kandideerima nii esimese kursuse üliõpilasi kui ka kõiki teisi. Stipendiumi suuruseks on maksimaalselt 1000eurot. Stipendiaadid valib ja igale stipendiaadile määratava toetussumma otsustab komisjon, kuhu kuuluvad Dharma, EMSL-i ja Eesti Suurperede Abistamise Seltsi esindajad.

Stipendumi määrame korraga üheks õppeaastaks, kuid kandideerida ja stipendiumit saada võid kasvõi terve ülikooliaja. Kui osutud meie stipendiaadiks, siis sõlmime Sinuga stipendiumilepingu ja peale õppeaasta lõppu tuleb Sul meile esitada aruanne raha kasutamise kohta.

PricewaterhouseCoopers stipendiumifond

PwC (PricewaterhouseCoopers) kuulub ühte maailma juhtivasse ärikonsultatsiooniteenuseid pakkuvate ettevõtete võrgustikku, mis hõlmab üle 195 000 töötaja 157 riigis. Eestis tegutseme juba aastast 1992.a. ja oleme kogu selle aja järginud põhimõtet, et ärilise eduga kaasneb ka laiem vastutus ühiskonna ees – olgu selleks intellektuaalne panus Eesti arengusse, siinse ärikeskkonna läbipaistvuse ja usaldusväärsuse suurendamine, loodustsäästev käitumine, rahaline või moraalne tugi abivajajatele või muu.

Stipendiumile ootame kandideerima üliõpilasi, kes alustavad või juba õpivad bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppes. Stipendiumi suuruseks on kuni 1000 eurot ja 2015.aastal anname välja kuni 10 stipendiumi. Stipendiaadid valib ja igale stipendiaadile määratava toetussumma otsustab komisjon, kuhu kuuluvad PwC, Dharma ja Eesti Asenduskodutöötajate Liidu esindajad. Stipendumi määrame korraga üheks õppeaastaks, kuid kandideerida ja stipendiumi saada võid kasvõi igal aastal.

Tutvu stipendiumi taotlemise tingimustega siin.

PwC stipendiumifondi statuudiga saad tutvuda siin.

Tugiisikud

Vajad tugiisikut

Tugiisikud on need inimesed, kes tulevad väga hästi toime enda elu korraldamisega ja on valmis oma kogemusi ning oskusi jagama Sinuga. Tugiisik võib olla toeks kogu perele, aga ka ainult lapsele.

Kuhu pöörduda?

Tugiisikuteenus on kohaliku omavalitsuse poolt korraldatav teenus. Seetõttu tuleb teenuse saamiseks pöörduda kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole. Kahjuks paljud avalikud omavalitsused veel tugiisikuteenust ei paku või ei hüvita, kuid küsida võib sellegipoolest. Kui inimesed avaldavad soovi teenuse saamiseks, siis aitab see kaasa teenuse loomisele.

Ka on igal inimesel võimalus anda sotsiaaltöötajale teada inimesest, kes võib ajada tugiisikut. Antud info põhjal saab sotsiaaltöötaja ise tegutsema hakata ja välja selgitada, kas ja millist abi inimesel vaja võiks minna.

Üheks vüimaluseks teenust saada on võtta ise ühendust meie võrgustikku kuuluvate MTÜ-dega, kes koondavad tugiisikuid. Kõik meie võrgustiku tugiisikud on läbinud tugiisiku koolituse.

Vajad muud abi

Oled sattunud raskesse olukorda ja vajad abi, et elus edasi minna. Või märkasid enda kõrval last, kes vajaks abi. Võta meiega julgelt ühendust ja leiame üheskoos lahenduse.

Oleme leevendanud paljude perede kriisisituatsioone. Näiteks leidnud perele tugiisiku, kes nõustab ja toetab vanemaid või hoiab lapse turvalisusel peres silma peal. Ka oleme muretsenud küttepuid, voodeid ja koolitarbeid, ehitanud katused ja korstnaid ning tasunud laste ringide-trennide eest. Fond ei maksa kunagi raha otse abivajajaile, vaid tasub vastavalt taotlusele vajamineva arve.

Palun täida ära taotlusvorm ja me võtame Sinuga ühendust.

Oled laps

Oled pere

Oled inimene, kes märkas abivajajat

Toetajad

Annetajad

Tänu headele inimestele ja ettevõtetele oleme tänaseks saanud toetada 10 000 Eesti lapse kasvamist. Meie suurimateks annetajateks on fondi asutaja Urmas Sõõrumaaga ja fondi nõukogu liikmetega seotud ettevõtted. Aga meil on ka väga palju teisi toetajaid – enamus, kes korra annetavad, jäävadki meie kaudu lapsi toetama

 

Ligi 11 aasta jooksul oleme annetustena saanud üle miljoni euro.

Annetajad 2012. aastal
Annetajad 2013. aastal
Annetajad 2014. aastal
Annetajad 2015. aastal

Allfondid

Indreku fond

2007. aastal asutas Indrek Luukas Dharma allfondina Indreku fondi. Fondi sihiks seadis Indrek erivajadustega laste ja noorte elukvaliteedi tõstmise ja nende suurema kaasamise ühiskonnaellu.

Indreku fondi põhikapitaliks on 32 000 eurot, mis on investeeritud ja mille kasvikute arvelt toetame statuudist lähtuvalt erivajadustega laste laagreid, koolitusi ja neile abivahendite soetamist. Samuti abistame erivajadustega laste vanemaid.

Ootame fondist toetuse taotlemiseks aastaringselt avaldusi. Aasta sulgub 30. aprillil ja toetuse saajad selguvad 31. maiks.

Indreku fondi toel seni elluviidud tegevused.

Stipendiumifondid

Stipendiumifondid on mõeldud õpilastele, kellel esineb raskusi toimetulekuga õpingute ajal. Kui see oled sina, siis saada taotlus toetuse saamiseks.

Koostööpartnerid

0
  0
  Annetuskorv
  Teie korv on tühiNaase annetuslehele